Bóg, którego słyszę w ciszy

20141219-IMG_1019-2

O moim tajnym miejscu do którego uciekam, kiedy świat za szybko się rozpędza i znajomym, który zawsze mnie onieśmiela…

Kiedy świat rozpędza się za bardzo i za głośno krzyczy lubię szukać ciszy za drzwiami kościoła Dominikanów na Służewie. Tutaj codziennie od 18.50 czeka na mnie schowany w cichym opłatku Bóg. Razem ze mną w ostatniej ławce siada bezdomny mężczyzna. Drżącymi rękami z reklamówki wyjmuje małe zniszczone Pismo Święte, owinięte w chusteczkę jak najdroższy skarb. Przez lupę czyta z namaszczeniem.

Ze świata ludzi sukcesu, ludzi ważnych, ludzi nieomylnych nagle oboje przenosimy się tutaj, gdzie każdy z nas jest taki sam przed Bogiem, a nasz Bóg patrzy na nas z czułością schowany w kruchym opłatku. Bezdomny zawsze pozdrawia mnie na dowidzenia w milczeniu i uśmiecha się oczami pełnymi łagodności, w których odbija się niebo.

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.” (J 1, 1-14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>